10 przykazań piłkarza

1. Piłka nożna jest grą drużynową!!!
- pomagaj swoim kolegom na boisku – tylko CAŁĄ DRUŻYNĄ można WYGRAĆ, jeden zawodnik nigdy nie wygra, tworzymy PIŁKARSKĄ RODZINĘ- na boisku i poza nim jesteśmy piłkarskimi braćmi.

2. Bądź Mistrzem przez cały dzień !!!

Twoje zaangażowanie, dobre ćwiczenie na treningach, pozytywne myślenie pozwoli Ci spełnić Twoje marzenia.

3. Trener ma zawsze rację!!!
- ale chętnie wyjaśni Ci Twoje wątpliwości, jeśli się z czymś nie zgadzasz poproś trenera o rozmowę po treningu, nigdy w czasie trwania treningu.

4. Każdy trening wymaga absolutnej KONCENTRACJI !!!
- jeśli na treningu rozmawiasz z kolegą zamiast wykonywać ćwiczenie, lub nie słuchasz tego co trener mówi nie poprawisz swoich umiejętności, a czego nie wykonasz na treningu nie uda Ci się wykonać w czasie meczu

5. Myśl zawsze pozytywnie !!!
- wykonasz każde trudne ćwiczenie, wygrasz najtrudniejszy mecz jeśli będziesz myślał – wygram, zrobię to – myśl zawsze pozytywnie- wszystko da się zrobić !

6. Obchodź się dobrze z piłką!!! Szanuj swój sprzęt !!
- piłka to nasz przyjaciel, jeśli ma nas słuchać na boisku musimy o nią dbać.

7. Nie spóźniaj się na trening!!!
- przecież chcesz jak najwięcej cieszyć się z kontaktu z piłką – nie zabieraj sobie tej przyjemności .

8. Bądź pomysłowy – baw się grą w piłkę !!!
- pamiętaj, że to TY wybierasz podczas gry co zrobisz, kiedy i w jaki sposób na przykład podasz piłkę lub uderzysz do bramki, TO JEST TWOJA DECYZJA – SZUKAJ RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, BĄDŹ POMYSŁOWY, PAMIĘTAJ ŻE NIKT NIE BĘDZIE ZŁY JEŚLI POPEŁNISZ BŁĄD, tylko wszystko co robisz rób dla dobra swojej DRUŻYNY, pamiętaj że DRUŻYNA LICZY NA TWOJĄ POMOC.

9. Piłka nożna to radość z gry!!!
- możesz zostać MISTRZEM – po prostu ciesz się grą w piłkę i każdym treningiem.

10. Szanuj kolegów swoich, ponieważ choćbyś był najlepszy – sam bez nich nie wygrasz!!!